شهر-

چالوس شهرستانی در استان مازندران و در شمال کشور می باشد. مرکز شهرستان چالوس، شهر چالوس است و دیگر شهرهای این شهرستان نمک آبرود و هچیرود هستند. شهرک نمک آبرود و تله کابین نمک آبرود که از مناطق توریستی و گردشگری شمال کشور است در شهرستان چالوس واقع شده است. شهرهای کلاردشت و مرزن آباد نیز از شهرهای تابع شهرستان چالوس بودند که پس از ایجاد شهرستان کلاردشت، از تقسیم بندی این شهرستان جدا شدند.

شهرستان چالوس از شمال با دریای خزر، از جنوب به جنگل های شمال و شهر کرج، از شرق با شهرستان نوشهر، از جنوب شرقی با شهرستان نور و از جنوب و جنوب غرب با شهرستان های کلاردشت و عباس آباد همسایه است. چالوس به علت واقع شدن در مسیر ارتباطی استان های گیلان، گلستان، تهران و البرز، دارای موقعیتی ویژه در میان شهرهای شمال کشور و استان مازندران می باشد. جاده چالوس (کندوان) که از زیباترین جاده های کشور و حتی خاورمیانه است پس از عبور از رشته های البرز و جنگل های شمال، تهران را به شهر چالوس متصل می کند.

شهرستان چالوس از مناطق توریستی و گردشگری شمال کشور است که جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. از جاذبه های دیدنی شهرستان چالوس می توان به تله کابین نمک آبرود، سواحل دریای خزر، مناطق جنگلی و کوه های البرز، مناطق ییلاقی و کوهستانی و... اشاره کرد. چالوس یکی از شهرهای برند در شمال و از مهم ترین مناطق توریستی در کشور است که این امر باعث رونق در خرید و فروش املاک از جمله زمین، ویلا و آپارتمان در این شهر می باشد. به همین دلیل سرمایه گذاری و خرید زمین، خرید ویلا و آپارتمان در چالوس یک سرمایه گذاری ملکی پربازده و سودمند است.

آزادراه تهران-شمال که 2 فاز از مجموع 4 فاز آن به بهره برداری رسیده است فاصله تهران تا چالوس را به حدود 2 ساعت کاهش داده است و پیش بینی می شود این فاصله پس از تکمیل آزادراه به 1 ساعت می رسد. این امر یکی از مزایای سرمایه گذاری ملکی و خرید ویلا، زمین و آپارتمان در چالوس بوده که باعث افزایش قیمت زمین و ویلا و آپارتمان در چالوس شده و انتظار می رود این روند سرعت بیشتری بگیرد. املاک می ملک به دلیل مرکزیت در شهر چالوس، املاکی متنوع و اکازیون شامل آپارتمان، زمین و ویلا با قیمت ارزان در چالوس را به شما ارائه می کند که گزینه های متنوعی برای خرید زمین، آپارتمان و ویلا در چالوس و نمک آبرود را به شما ارائه می کند.